Alma De Playa Ph Villa
| Wi-Fi | Pendeltrafik Transferservice (mot avgift) | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
När du bor i Alma De Playa Ph Villa Mar del Plata kan du besöka Playa Punta Iglesia, som ligger cirka 3 km bort.
Den här villan ligger i distriktet Playa Grande, i närheten av Cementerio de La Loma Mar del Plata. Casco chalet los troncos ligger endast 600 meter från denna villa, och Plaza Colón ligger cirka 10 minuters bilresa bort.
Restaurangen Los Toldos Viejos, som serverar argentinska rätter, är belägen mindre än 250 meter bort. Busstationen Plaza General San Martin, belägen mindre än 10 minuters promenad bort, erbjuder transportmöjligheter i närområdet.
- Lokala sevärdheter
- Diagonal Pueyrredon2314 km
- Museo historico municipal Roberto Barilli1462 km
- Paseo Adolfo Dávila2311 km
- Our Lady of Lourdes Grotto1592 km
- Facultad de Ingenieria de la Universidad Nacional de Mar del Plata1940 km
- Monumento Expedicion Atlantis2315 km
- Estatua de Astor Piazzola1987 km
- Leopoldo Lugones Library1731 km
- Museo de la Fuerza de Submarinos1920 km
- Vieja Usina1860 km
- Flygplatser
- Mar Del Plata Flygplats15 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- VIP-incheckning/-utcheckning
- Inga husdjur
- Säkerhet
- Brandsläckare
- Nyckelåtkomst
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
- Köksgeråd
Aktiviteter och avkoppling
- Trädgård
- Grill faciliteter
Service
- Transferservice (mot avgift)
- Utflykts-/biljettservice
På rummet
- Uppvärmning
- Sittgrupp
- Uteplats
- Matbord
- Tvättmaskin
- LCD-TV
- Barnpassning/barnomsorg
- Parkettgolv
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Hur långt är det från Alma De Playa Ph Villa till Mar Del Plata flygplats?
Alma De Playa Ph Villa ligger inom 19 minuters bilresa från Mar Del Plata flygplats. - ❓
Finns det ett kök på Alma De Playa Ph Villa?
Ett komplett kök finns på Alma De Playa Ph Villa. - ❓
Tillåter Alma De Playa Ph Villa husdjur?
Alma De Playa Ph Villa tillåter inte husdjur. - ❓
Vilken utsikt erbjuds på Alma De Playa Ph Villa?
Utsikten över trädgården erbjuds till gästerna på Alma De Playa Ph Villa. - ❓
Vilka anmärkningsvärda attraktioner bör vi se när vi bor i semesterbostaden?
I semesterbostaden kan du utforska Mar del Platas viktigaste landmärken, inklusive Varese-stranden (2 km), Plaza Colón (2,1 km) och Plaza del Milenio, som finns inom 10 minuters bilresa.